zrtvi

Македонија

Двајца загинати, тешка сообраќајка на патот Гостивар – Кичево

Анита Петровска Рајковиќ
Две лица загинаа во тешката сообраќајна несреќа во близина на каменоломот на магистралниот пат Гостивар – Кичево. Од МВР го потврдија случајот. „ Денеска во
Регион

10 мртви во пукањето во Младеновац – се стравува дека бројот ќе расте

А1он
Последните информации од српските медиуми се дека во пукањето во Младеновац вечерва 21 годишниот Урош усмртил 10 лица и ранил многумина низ двете села низ
Свет

Единаесет жртви во Мадагаскар откако полицијата пукаше во демонстранти

А1он
Најмалку 11 лица го загубија животот на Мадагаскар кога полицијата отвори оган врз демонстранти, кои бараа од властите да им предадат четворица осомничени за киднапирање
Свет

Во Украина загинаа 80.000 руски војници, соопшти американското Министерство за одбрана

А1он
Американското Министерство за одбрана проценува дека околу 80.000 руски војници се убиени или повредени од почетокот на руската сеопфатна „инвазија“ врз Украина пред околу шест
Свет

Неколку жртви во племенски судир во источен Авганистан

А1он
Неколку лица загинаа во племенски судир околу спорно земјиште во авганистанската источна провинција Нангархар што се случил вчера, соопштија локалните власти. Борбите избувнале меѓу две
Македонија

ВИДЕО: Истрагата за порнографската група „Јавна соба“ во ќорсокак, „Телеграм“ не дава информации за членовите   

Социјалната мрежа „Телеграм“ не дава информации за членовите на порнографската група „Јавна соба“  во која се споделуваа експлицитни видеа и фотографии од македонски девојки, меѓу
Свет

Најмалку десетина загинати во самоубиствен напад во Авганистан

А1он
Најмалку десет лица загинаа, а 27 се повредени во самоубиствен бомбашки напад на минибус кој превезувал регрути во градот Џалалабад, источен Авганистан, соопшти локалната влада.
Свет

Најмалку 13 мигранти загинаа при бродолом во близина на Лампедуза

А1он
Најмалку 13 луѓе загинаа откако потона брод со мигранти во близина на италијанскиот остров Лампедуза. Италијанската крајбрежна стража спаси 22 мигранти од брод што синоќа
Свет

Четворица убиени во САД, напаѓач влегол во бар и почнал да пука

А1он
Четири лица загинаа утрово во пукање во Канзас Сити, објави Си-ен-ен, повикувајќи се на официјалниот твитер-профил на полицијата во овој американски град. Вкупно девет лица