nake culev

Македонија

МВР: Доколку има злоупотреба, ВМРО ДПМНЕ нека бара одговорност од тогашниот министер Чулев

А1он
Од Министерството за внатрешни работи преку соопштение реагираат на денешната прес конференција на Наум Стоилковски од ВМРО ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ денеска, како и многу пати до
Македонија

Спасовски ќе ја преиспитува деветмесечната работа на Чулев во МВР

Маја Илиевска-Пачемска
Техничкиот премиер во актуелната Влада, предложен повторно за министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, давајќи отчет за деветмесечното работење на техничката Влада, најави преиспитување на
Македонија

Чулев: МВР е заложник на политички игри, а вработените жртви на политичките одмаздувања

А1он
„На нешто повеќе од еден месец по завршување на изборите, за жал морам да конститирам дека Министерството за внатрешни работи е заложник на политички игри,
Македонија

Владата ја поништи паричната казна која Чулев ја прифати за советникот кој нападна началник

Кристијан Ландов
Владата на седница го поништи дисциплинското решение со кое му беше намалена платата на Зоран Ѓорѓиевски, советник на ексминистерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, како
Македонија

ВИДЕО: Суспендиран советникот на Чулев кој нападна началник, МВР му поднесе и кривична пријава за насилство

Кристијан Ландов
Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, доби кривична пријава од Одделот за внатрешна контрола при МВР за нападот на началникот на
Македонија

Управниот Суд ја отфрли тужбата на Наќе Чулев против Владата

А1он
Управниот суд ја отфрлил тужбата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев против Владата, што тој ја поднесе за повреда на административни процедури со
Македонија

На ловците од Охрид Чулев им ветил олеснување на постапката за вадење дозвола за оружје

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев, вчера на средба со Здружението на ловци од Охрид ветил измена на законите за вадење дозволи за оружје.
Македонија

(ВИДЕО) Министерската вила во Охрид е викенд престојувалиште за семејството на Чулев

Искра Манојлоска
Вилата на Министерството за внатрешни работи во Охрид, која функционерите во Министерството ја користат за службени потреби, изминативе денови е престојувалиште за семејството на техничкиот
Македонија

Чулев обвинува дека СДСМ и ДУИ блефираат дека се расправаат, а коалицијата „им блеска во полн сјај“

А1он
Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, преку Фејсбук реагира за поништеното решение за назначување началник на СВР Тетово. „Владата на денешната седница го поништи решението
Македонија

МВР за време на вонредната издало 45.000 пасоши, одлука за отворање на границите следната недела

Маја Илиевска-Пачемска
Од почетокот на вонредната состојба досега Министерството за внатрешни работи издало речиси 45.000 пасоши. Од Министерството велат дека е надмината пасошката криза од почетокот на