nake culev

Македонија

Петровска до Чулев: Началниците назначени од тебе саркастично кажуваа дека полицајците немале метро за да измерат растојание

Кристијан Ландов
Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, контра ставот на техничкиот министер Наќе Чулев, објави дека бројот на заболени од коронавирус е резултат на обидите
Македонија

ОТА ги отфрла како невистинити тврдењата на министерот Чулев

А1он
Оперативно-техничката агенција целосно ги отфрла како невистинити информациите за непримена на одредбите од Законот за Оперативно-техничка агенција, кои беа изнесени од страна на министерот за
Македонија

Чулев: Одлуките на Владата за мерките се носени низ призма на политика

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, вели дека порастот на заболени од коронавирус е последица на тоа што власта наместо суштински политики, водела дневен
Македонија

Агенцијата за национална безбедност вели дека не располага со опрема за следење на комуникации

А1он
Агенцијата за национална безбедност преку соопштение реагира на денешната прес конференција на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. Според АНБ, на прес конференцијата биле
Македонија

СДСМ: Чулев со нецелосни информации се обидува да ја вознемири јавноста

А1он
СДСМ преку соопштение реагира на денешната прес конференција на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. „Техничкиот министер за внатрешни работи од ВМРО-ДПМНЕ, Наќе Чулев
Македонија

Чулев: Доколку се утврди автентичноста на видеото со орото во Чаир, учесниците ќе бидат санкционирани

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наке Чулев, преку Фејсбук соопшти дека доколку се утврди автентичноста на „орото во Чаир“, учесниците ќе бидат казнети. „Сакам да
Македонија

Чулев: Нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ

А1он
Досега до МВР нема пријава дека е следено и прислушкувано раководството на ВМРО – ДПМНЕ. Доколку дојде, ние согласно оперативните процедури ќе постапиме и ќе
Македонија

Чулев бара синдикатите да и се спротивстават на Владата, за одлука поврзана со наградите кои тој ги бара за вработените во МВР

Кристијан Ландов
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, повика полициските синдикати јавно да се спротивстават на одлуката на Владата која треба да ја донесе во врска
Македонија

Чулев ќе и предложи на Владата да додели награда од 15.000 денари за секој вработен во МВР

А1он
Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, ќе и предложи на Владата да додели награда од 15.000 денари за секој вработен во Министерството за внатрешни
Македонија

Македонски полициски синдикат: Ниту еден вработен во МВР да не биде испратен на терен без маска

А1он
Македонскиот полициски синдикат, откако беше објавено дека тројца вработени во МВР се заразени со коронавирус, го повикува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев веднаш да