hrom

Македонија

За убиецот од Хром уште нема притвор, Кривичен чека МВР да го однесе пред судија

Александар Тодески
Триесет и деветгодишниот А.Д. осомничен за убиството во Хром уште не е однесен пред судија на претходна постапка, иако вчера во 14:20 часот, полицијата го
Македонија

Уапсен е убиецот од Хром кој се обиде да и избега на полицијата

А1он
Полицијата денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае, го уапси А.Д.(39) од Скопје, за кого пред два дена беше распишан Централен распис за
Македонија

Скопјанка предизвика пожар за да го прикрие свирепо убиство сторено од синот

А1он
Основното јавно обвинителство од Скопје извести дека постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на
Македонија

Едно лице загина во пожар во стан во Хром

А1он
Едно лице загина во пожар, кој денеска избувна во стан на улица „Исаија Мажовски“ во скопската населба Хром. Од Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје