gorce petrov

Македонија

Протест во Даме Груев: Наместо во нивната населба, жителите се впишани дека живеат во Ново село

Кристијан Ландов
Жителите на скопската населба Даме Груев или попозната како Геге, излегоа на протест, блокирајќи ја главата сообраќајница. Тие се револтирани бидејќи во нивните лични карти
Македонија

Апел од Бочварски и Наумоски: Опозицијата да го одблокира носењето на законот за нов Клинички центар

А1он
Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски и градоначалникот на општина Ѓорче Петров Александар Наумоски денеска упатија апел до опозицијата да го одблокира носењето на
Македонија

Општина Ѓорче Петров: Лага е дека градинката Детелинка нема греење

А1он
Општина Ѓорче Петров негира дека во градинката Детелинка две недели немало греење. „Очигледно е дека пандемијата со Ковид-19 е терен за ситно партиско профитерство на
Македонија

(ВИДЕО) Апостолоски: Над две недели градинка во Ѓорче Петров е без греење во услови на епидемија

А1он
Повеќе од две недели нема парно греење во градинката Детелинка во склоп на основното училиште Мирче Ацев, тврди Данијел Апостолоски, советник во Советот на Ѓорче
Македонија

(ВИДЕО) Трајчевски: Се реконструира улица Радушка, инвестираме во развој на инфраструктурата во Ѓорче Петров

А1он
„Локалната власт во Ѓорче Петров предводена од СДСМ и градоначалникот Александар Наумоски постојано работат на унапредување на инфраструктурата. По цели 60 години, улицата Радушка-Црногорска добива
Македонија

(ВИДЕО) Апостолоски: Главниот виновник за урбаното дивеење во општина Ѓорче Петров е градоначалникот Александар Наумоски

А1он
„На вчерашната седница на советот на општина Ѓорче Петров се виде вистинското лице на СДСМ и Александар Наумоски. Насилниците од мафијата на власт се обидоа
Македонија

(ВИДЕО) Ѓорѓевски: Пропадна обидот на ВМРО-ДПМНЕ „шамарите“ од Центар да ги спроведе во општина Ѓорче Петров

А1он
„Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и на централно и на локално ниво знае само за деструкција и лажни вести. Вчера ВМРО-ДПМНЕ од Ѓорче Петров на седницата на Советот
Македонија

Општина Ѓорче Петров: При носењето на ДУП-от СЗ 24, Блок СЗ 24.03 се почитувани сите процедури

А1он
Со Деталниот урбанистички план за градска четврт СЗ 24, Блок СЗ 24.03, што го донесе Општина Ѓорче Петров се овозможуваат услови за градење на просторот,
Македонија

Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров поднесе барање за ревидирање на ДУП-от Дексион Јурија

А1он
Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров денеска поднесе барање до градоначалникот Александар Наумоски и Советот на општината за ревидирање на Деталниот урбанистички план С3
Македонија

Документи во Ѓорче, преку скршен прозорец

Ана Василевска
Искршени прозорци, графити, оштетена фасада и покрив што се распаѓа. Вака изгледа бараката на матичната служба каде жителите на скопската општина Ѓорче Петров ги добиваат