gorce petrov

Македонија

До крај на јули канализациска мрежа во неколку населени места во Општина Ѓорче Петров

А1он
За два месеца треба да биде завршена втората фаза од проектот за изградба на канализиациска мрежа во населените места Волково, Волково-Пржино, Кисела Јабука и Стопански
Македонија

(ВИДЕО) Апостолоски: Три години СДСМ и Заев на власт, три години Ѓорче Петров заборавена општина

А1он
„Три години СДСМ и Зоран Заев на власт, три години Ѓорче Петров заборавена општина. За владата на СДСМ предводена од Зоран Заев, Ѓорче Петров изминатите
Македонија

(ВИДЕО) Андоновска: Граѓаните на Ѓорче Петров подолго време молат да се преземат мерки за расчистување на депонијата

А1он
„Ѓорче Петров се гуши. Ги рушиме сите рекорди на загаденост, а ја добивме и најголемата дива депонија во Скопје. Градоначалникот Наумовски наместо да ја расчисти,
Македонија

(ВИДЕО) Апостолоски: Расипништвото и катастрофалното работење на Наумоски заземаат загрижувачки размери

А1он
„Расипништвото и катастрофалното работење на Александар Наумоски заземаат загрижувачки размери. Ѓорче Петров е општина која што се дави во ѓубре, кал, насекаде никнуваат депонии, граѓаните
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Ѓорче Петров е најзагадената општина во Македонија

А1он
„Ѓорче Петров е најзагадената општина во Република Македонија, а пред некој ден бевме 9-то најзагадено место во светот на угледниот сајт Аквин кој се занимава
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Градоначалникот на Ѓорче парковите ги претвора во згради за лична корист

А1он
„Александар Наумоски не запира да ги узурпира зелените површини во општината. На удар е и единствениот парк во Ѓорче. Ова се фотографии од кои може
Македонија

(ВИДЕО) Стојаноски: Дали Наумоски усвои иницијатива за нов ДУП за да прибави лична корист?

А1он
„Во иницијативата за изработка на нов Детален Урбанистички План во реонот на единствениот парк во општина Ѓорче Петров покрај висококатницата која ќе никне, градоначалникот Александар
Македонија

СДСМ: 12 години Ѓорче Петров беше заборавена општина заради ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Нема поголема иронија од тоа ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заборавени општини. 12 години ВМРО-ДПМНЕ имаше локална власт во општина Ѓорче Петров и не направи ниту
Македонија

Исчистени 60 кубни метри отпад од дива депонија во општина Ѓорче Петров

А1он
Екипите на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје спроведоа акција за расчистување обемна дива депонија лоцирана на влезот на гробиштата во општината Ѓорче Петров. Во рамките на акцијата
Македонија

Акција за генерално чистење на општината Ѓорче Петров

А1он
Екипите на ЈП „Комунална хигиена“-Скопје вчера започнаа дводневна акција за генерално чистење на скопската општина Ѓорче Петров. Активностите се одвиваат на потегот од мостот пред