aleksandar stojkoski

Македонија

СДСМ: Стојкоски се жали дека Општина Ѓорче Петров нема пари, а троши 6.000 евра за чоколади и сокови

А1он
Во време на енергетска криза градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски парите на граѓаните ги троши на непродуктивни трошоци рече на прес конференција пратеничката на
Македонија

Стојкоски гарантира големи промени во Ѓорче: Никогаш нема да си дозволам да одам со наведната глава поради нереализирани ветувања

А1он
Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ на митингот посочи дека нема да дозволи да не се реализираат ветените проекти, по што