Девојка од Боговиње пријавила напад, приведени три лица

Од:

Две машки лица од Бродец и девојка од Горно Палчиште се приведени откако за физички напад ги пријавила 25 – годишна девојка од Боговиње. Настанот се случил вчера на улицата „Илинденска“ во Тетово.

-Вчера (8 јули) околу 14 часот и 30 минути, полициски службеници на СВР Тетово ги привеле В.А.(22) и З.Д.(22) од тетовски Бродец и 23-годишната Е.Б. од Горно Палчиште, постапувајќи по претходна пријава дека на улица „Илинденска“ во Тетово, физички ја нападнале 25-годишната М.Ј. од Боговиње. Се расчистува и документира случајот, по што против инволвираните ќе следуваат соодветни поднесоци, информираат од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје