Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Од:

Малолетник управувал мотор на Водњанска во Скопје и удрил во 60 годишна жена пешак. Жената се здобил со тешки телесни повреди.

„ На 03.06.2024 во 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од ул.„Водњанска“, ул.„Васил Ѓоргов“ и ул.„Јордан Мијалков“ во Скопје, моторцикл „ктм“ со скопски регистарски ознаки, управуван од малолетник од Скопје, удрил во пешакот С.Ј.(60) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Ј. констатирани во приватна болница.“ велат од МВР.

На местото извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Петровец се скарал со најблиските и избегал, по него трага полицијата

Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетно девојче возело нерегистриран трактор – тешко повредила пешак

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ

Повредени малолетничка и жена – Прегазени пешаци во Скопје и Куманово

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он