Повредена жена пешак во Скопје – во неа удрил мотор

Од:

67 годишна жена од Скопје се здобила со тешки повреди кога во неа удрил мотор управуван од 26 годишен скопјанец.

„ На 28.05.2024 во 14.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Никола Карев“ во Скопје, мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.А.(26) од Скопје, удрил во пешакот Е.Д.(67) од Скопје. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Е.Д., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

.

Би можело да ве интересира

Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетно девојче возело нерегистриран трактор – тешко повредила пешак

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ

Повредени малолетничка и жена – Прегазени пешаци во Скопје и Куманово

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он