Двајца малолетници се повредени – возеле мотор без дозвола

Од:

Двајца малолетници се повредени откако со мотор кој едниот малолетник го управувал без дозвола, се излизгале на патот.

“На 13.06.2024 во СВР Битола било пријавено дека во 18.00 часот во с.Тополчани, прилепско, малолетник од Тополчани, управувајќи мотоцикл без регистарски ознаки, изгубил контрола над мотоциклот и паднал на коловозот. “, велат од Мвр.

Во несреќата со тешки повреди се здобил малолетен сопатник од Тополчани, констатирани во Градска општа болница во Прилеп. Увидот го извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Петровец се скарал со најблиските и избегал, по него трага полицијата

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Повредена жена пешак во Скопје – во неа удрил мотор

Повредени малолетник во училишен двор, го удрил мотор

Анита Петровска Рајковиќ