kazni

Македонија

Казни за 266 возачи во Скопје од кои 102 за пречекорена брзина

А1он
Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на вчерашниот ден продолжиле засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во
Македонија

Санкционирани 210 возачи во Скопје, 81 за пречекорена брзина и 23 мотоциклисти

А1он
Во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје, полицијата вчера изрече вкупно 210 санкции, меѓу кои возење без
Македонија

511 граѓани казнети за неносење заштитни маски во изминатиот ден

А1он
Полицијата во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија регистрирала 511 прекршоци за неносење лична заштита на лице. Министерството за внатрешни работи
Македонија

Обвинителството предлага казни од по 2.500 евра за четири лица кои организирале веселби во време на пандемија

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против две лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија
Македонија

Полицијата казнила 97 кумановски моторџии за два и пол месеци

А1он
СВР Куманово за два и пол месеци регистрира 97 прекршоци кои ги извршиле возачи на моторцикли, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи. Прекршоците се
Македонија

Обвинителството бара казни од по 2.000 евра за девет скопјани кои не почитувале полициски час

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје денеска соопшти дека поднело девет предлози за издавање казнени налози против вкупно 13 лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување
Македонија

МВР: 52 лица без дозволи шетале во полициски час, 205 не носеле маска

А1он
Изминатите 24 часа на ниво на целата држава 52 лица не ја почитувале забраната за движење, извести Министерството за внатрешни работи. „Приведени се 28 лица,
Македонија

Наместо во изолација, оделе по гости и по фризери – казни за 69 луѓе од Струмица

А1он
Основното јавно обвинителство Струмица поднесе предлози за издавање казнени налози за 69 лица кои во одделни кривично правни настани го извршиле кривичното дело – непостапување
Македонија

Предложени парични казни за петнаесет лица

А1он
Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за издавање казнени налози против 15 лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствените прописи за време
Македонија

Уапсен уште еден гостиварец, ја отворил кафетеријата и служел гости

А1он
Синоќа околу 22 часот, полициски службеници на Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 55-годишниот Ј.С. од гостиварско Старо Чајле. При контролата на