Малолетно девојче возело нерегистриран трактор – тешко повредила пешак

Од:

Малолетно девојче од село Иловица управувала со нерегистриран трактор и згазила 26-годишен пешак.

„На 10.6.2024 во 21.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на локален пат од брана „Иловица“ кон село Иловица, струмичко, трактор без регистарски ознаки, управуван од малолетничка од село Иловица, удрил во пешакот Н.К.(26) од село Иловица“ велат од МВР.

Во несреќата со тешки повреди се здобил пешакот, констатирани во Медицински центар Струмица, а увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица.

Би можело да ве интересира

Малолетник со мотор прегазил 81-годишен пешак во Битола

Анита Петровска Рајковиќ

Повредени малолетничка и жена – Прегазени пешаци во Скопје и Куманово

Малолетник возел мотор и удрил жена пешак во Скопје

Повредена жена пешак во Скопје – во неа удрил мотор

Малолетник со нерегистриран мотор згазил жена пешак во Прилеп – починала на место

Во несреќен случај загина Охриѓанец во близина на Кочани