traktor

Македонија

Битолчанец со трактор искршил влезна врата од казино

А1он
СВР Битола поднесе кривична пријава против П.К.(41) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“. На 18.3.2024, пријавениот со
Македонија

Деветмина повредени во судар на трактор и две возила

А1он
МВР извести дека на регионалниот пат во близина на село Раброво, валандовско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „фолксваген голф“, управувано од И.К.(61) од Струмица,
Регион

(ВИДЕО) Се преврте трактор со приколка кој превезуваше 16 матуранти, дел од нив завршија во болница

А1он
Хрватската полиција соопшти дека вчера се повредени 16 матуранти во Истра. Оттаму потврдија дека превртениот трактор со приколка во која се превезувале матурантите го управувал
Македонија

Повреден скопјанец откако тракторска приколка со дрва паднала врз него

А1он
Синоќа во 19.45 часот во Полициската станица Берово било пријавено дека во Итна медицинска помош со тешки телесни повреди бил донесен В.С.(27) од Скопје. По