Во несреќен случај загина Охриѓанец во близина на Кочани

Од:

МВР извести дека вчера во 13.29 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат помеѓу селата Зрновци и Мородвис на коловозот се превртел трактор управуван од Е.А.(76) од Охрид, а со престој во Мородвис.

Од здобиените повреди на местото на несреќата починал возачот.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кочани.

Би можело да ве интересира

Малолетно девојче возело нерегистриран трактор – тешко повредила пешак

Тешко повреден е тракторист, мажот заврши во болница

Се преврте трактор, загина 73-годишен велешанец

Битолчанец со трактор искршил влезна врата од казино

Загина тракторист во струмичко Дабиле

Горан Наумовски

Деветмина повредени во судар на трактор и две возила