Битолчанец со трактор искршил влезна врата од казино

Од:

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.К.(41) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

На 18.3.2024, пријавениот со трактор удрил во влезната врата од казино во Битола и предизвикал материјална штета, извести полицијата.

Би можело да ве интересира

Вработена во казино лажела дека била ограбена

Приведени две лица во Тетовско, украле пари од казино

Грк починал во битолско казино

Анита Петровска Рајковиќ

Со спектакуларна забава Grand Casino Admiral ги отвори вратите за љубителите на игри на среќа

Горан Наумовски

Тешко повреден е тракторист, мажот заврши во болница

Уапесн битолчанец кој подметнал пожар во казино

А1он