obid za ubistvo

Регион

Хрватска: Поранешен полицаец се обидел да го убие соседот од љубомора, но нема да оди во затвор

А1он
Поранешниот полицаец Бранко Мамиќ вчера во судот во Сплит е осуден за тешко убиство на својот сосед Јерко М. кон кого испукал три куршуми. Мамиќ
Македонија

Малолетник од Скопје е осомничен за обид за убиство

А1он
СВР Скопје поднесе кривична пријава против малолетник од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“. На 27.12.2023 на паркинг
Регион

Внук на познат хрватски актер и режисер е осомничен за убиство

А1он
Матија Врдољак (27), внук на Антун Врдољак, познат хрватски актер и режисер, е приведен во затворот Ремитенец бидејќи е осомничен за обид за убиство. Вечерњи
Македонија

Началникот на Струга врз кој беше извршен обид за убиство закрепнува – го посетија Спасовски и Тасевски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски во струшката болница го посетија повредениот началник на ОВР Струга
Регион

Млада мајка се обиде да го задуши своето деветмесечно бебе

А1он
20-годишната А.А. од околината на Кладово е уапсена поради сомнение дека сторилa кривично дело семејно насилство. Таа е осомничена дека се обидела да го задуши