ovci

Регион

Овци во Грција бараа свежа трева по поплавите и изедоа 100 килограми канабис

А1он
Стадо овци кои бараа свежа храна по екстремните поплави во Грција почнаа да се однесуваат чудно, изјави сопственикот. Овци „нападнаа“ стаклена градина во која се
Македонија

Овци пасат на главниот булевар во Дебар, општински инспектор излезе на терен

Орце Костов
Стотина овци утрово пасеа на еден од главните булевари во Дебар, загрозувајќи ја безбедноста на учесниците во сообраќајот. Информацијата ја објави општина Дебар на својата
Магазин

ВИДЕО: Овца со посебни потреби од Крит заминува на специјална фарма во Холандија

А1он
Несекојдневна патничка леташе со редовната линија од градот Ираклио на грчкиот остров Крит за Атина. Станува збор две години стара овца-инвалид, која заминува за Холандија
Македонија

Во една фарма во струшко Лабуништа евидентирана болеста „син јазик“

А1он
Советниците од подрачната едница на Агенцијата за поттикнување на развојот на земјоделството во Струга евидентираа една фарма во струшкото село Лабуништа во која се појавиле
Македонија

Високомлечните овци „Асаф“ на фарма во Ерџелија

А1он
Во светиниколското село Ерџелија денеска е промовирана првата демонстративна фарма за високомлечни овци од расата асаф, нова инвестиција на Млекара Здравје Радово. Грлата, вкупно 279,