ubieni

Свет

(ВИДЕО) Пукотница на Универзитетот во Лас Вегас, американските медиуми јавуваат за повеќе жртви

А1он
Полицијата влезе во кампусот на Универзитетот во Лас Вегас по извештаите за пукање. Полицијата на Лас Вегас интервенираше по дојавата за пукање со повеќе жртви
Свет

Двајца убиени во престрелка во близина на Штутгарт

А1он
Вчера во утринските часови имало пукање во Шорндорф кај Штутгарт. Според првите полициски информации, мажот пукал во двајца роднини, а потоа се самоубил. 57-годишен маж
Uncategorized

(ВИДЕО) Петмина убиени во главниот град на Северна Каролина, уапсен е вооружениот напаѓач

А1он
Во главниот град на американската сојузна држава северна каролина, Роли, денеска е уапсен вооружен маж, откако претходно убил пет лица, вклучувајќи и полицаец кој не
Свет

ВИДЕО: Четири лица меѓу кои и дете убиени во Калифорнија

А1он
Четири лица загинаа, а едно е повредено при оружен напад во бизнис зграда југоисточно од Лос Анџелес, Калифорнија, соопшти рано утрово американската полиција. Меѓу убиените