banja luka

Регион

ВИДЕО: Градоначалникот на Бања Лука избега од говорницата во моментот на земјотресот

А1он
Градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ, ја прекина својата прес конференција и избега од говорницата велејќи „Луѓе ова е земјотрес, и тоа сериозен земјотрес“. Веднаш
Регион

Новиот градоначалник на Бања Лука ги одзеде клучевите од службените автомобили: Нема возење за приватни потреби

А1он
Драшко Станивуковиќ, новиот градоначалник на Бања Лука кој вчера ја презеде функцијата првиот потег што го направи е наредбата да бидат вратени во општинсите кацеларии
Регион

Република Српска усвои одлука за казни за објавување лажни вести и ширење паника

А1он
Владата на Република Српска денеска усвои одлука за казнување за објавување лажни вести и за предизвикување паника за време на вонредната состојба воведена поради новиот
Регион

Во Република Српска нема да има настава до крајот на училишната година

А1он
Претседателката на Република Српска Жељка Цвијановиќ денеска оцени дека институциите на РС правовремено реагирале во врска со пандемијата на новиот коронавирус и оти во тоа
Регион

Членови на „Правда за Давид“ повторно на плоштадот во Бања Лука, две лица приведени

А1он
Две лица вечерва се приведени на плоштадот „Краина“ во Бања Лука, откако полицијата на 30 декември забрани собирања на групата „Правда за Давид“, објави босански
Регион

Градоначалникот на Бања Лука ќе ги тужи организаторите на протестите „Правда за Давид“

А1он
Градоначалникот на Бања Лука, Игор Радојчиќ, најави дека градот најверојатно ќе влезе во судски спор против организаторите на собирите „Правда за Давид”. На 30-ти декември,