bebe

Македонија

Починато бебе донесено во битолската болница

А1он
Од педијатрискиот оддел во болницата во Битола вчера в полиција било пријавено дека било донесено починато неколкумесечно бебе. Според информации од дежурниот лекар, бебето имало
Македонија

Скопјанец си го убил тримесечното бебе, со нозе го удирал по главата и телото

А1он
Oсновното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 44-годишник, кој при вршење семејно насилство го лишил од живот сопственото дете, со што
Македонија

ОЈО започна истрага за грабнатото бебе во Скопје

А1он
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 28-годишна скопјанка осомничена за кривично дело грабнување. На 16 август, во
Свет

ВИДЕО: Бебе позитивно на Ковид-19 се бори за воздух

А1он
Мајките ширум светот отвораат профили на социјалните мрежи и ги споделуваат своите искуства со корисниците. Содржините на социјалните платформи се претежно информативни, креативни и едукативни,
Магазин

Наоми Кемпбел стана мајка, неколку дена пред својот 51. роденден

А1он
Наоми Кемпбел на Инстаграм објави дека станала мајка на девојче, првото дете на славната манекенка, а објавата ја проследи со фотографија од нејзината рака која
Регион

Белград: Бебе старо само неколку дена почина од Ковид-19

А1он
Во Србија денеска од инфекција со коронавирусот почина бебе старо само неколку дена, кое е најмладата жртва во земјата од почетокот на пандемијата. Бебето од
Регион

Интерконтинентално бебе се роди под Босфор, во тунелот „Евроазија“

А1он
Двојка влегла во тунелот „Евроазија“ во Истанбул, кој ги поврзува двете страни на градот, го пречекала своето бебе под Босфор. Од тунелот излегле како тричлено