bebe

Македонија

Нема исчезнато бебе од клиника – пријавата е лажна, жената е приведена

Анита Петровска Рајковиќ
Лажна е пријавата за наводно исчезнато дете од Клинички центар, информираат од МВР. Во текот на вчерашниот ден информација дека исчезнало бебе од клиничкиот центар
Регион

20-годишен Србин крвнички претепа седуммесечното бебе

А1он
Скршена надлактица, скршена клучна коска, хематом на главата, скршени ребра, внатрешно крварење – ова се повреди со кои се здоби седуммесечното бебе, кое наводно е
Македонија

Првото бебе во Зрновци се роди во октомври

А1он
Жителите на општина Зрновци конечно го дочекаа првото новороденче во 2023 година. На акушерското одделение при Општата болница со проширена дејност во Кочани се роди
Македонија

На гостиварката која го остави бебето ќе и биде одземено родителското право

А1он
Гостиварката која остави седумесечно бебе само и без грижа, ќе биде лишена од родителското право. Постапката е поведена во Меѓуопштинскиот центар за социјална работа Гостивар,
Свет

Бебе почина во вжештено возило, родителите додека беа на миса и го оставија само три часа

А1он
Единаесет месечно бебе почина откако родителите го оставиja во жежок автомобил додека беа во црква во Флорида. Полицијата доби повик од баптистичката црква Mount of
Свет

(ВИДЕО) Полицајци спасија бебе и неговото семејство од запалена куќа

А1он
Американски полицајци спасија бебе и неговото семејство од запалената куќа. По настанот полицајците инсистираа да кажат дека „само ја вршеле работата“. Засега се знае дека
Свет

СЗО: Неплодноста погодува еден од шест парови

А1он
Неплодноста погодува еден од шест парови ширум светот, се вели во неодамна објавениот извештај на Светската здравствена организација (СЗО). Во земјите со високи приходи, неплодноста
Македонија

Златник за првото родено бебе во 2023 година

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и министерот за здравство Беким Сали, денеска го посетија првото родено бебе во ЈЗУ Универзитетска клиника за