zemun

Регион

Инцидент во Земун: И се заканил на работничка дека ќе ја запали и неа и пумпата

А1он
Д.Б. (28) денеска беше сослушан во Третото основно јавно обвинителство во Белград. Според извештаите, пријавениот и се заканил на работничка на пумпата во Земун дека
Регион

Tепачка во Земун: Млад човек прободен во срце, друг има изгореници од факел

А1он
На улицата Јована Стојсављевиќ во Земун настана тепачка помеѓу неколку лица. Полицијата се сомнева дека се работи за тепачка меѓу навивачи, неофицијално дознава Телеграф.рс. Дел
Регион

Пијана ќерка ја нападна мајка си во Земун: На конфликтот му претходела расправија

А1он
Ј.Г. (35) е уапсена во Земун поради сомнение дека во алкохолизирана состојба извршила насилство врз нејзината мајка С.Г. (66). Таа се сомничи дека во станот