gradinka

Магазин

ВИДЕО: Деца во руска градинка се челичат со полевање кофи вода на -25 степени

А1он
Во далечниот руски сибирски град Краснојарск, кој е поблиску до Пекинг и Токио, одошто до Москва, една градинка има невообичаен, спартански режим кој цели да
Македонија

Во Чаир се гради најголемата градинка во Македонија, ќе згрижи 350 деца

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска присуствуваше на започнувањето со градба на новиот објект „Бамби“ при детската градинка „Фидани“, во Општина Чаир.
Македонија

Воспитувачки заразени со коронавирус во тетовска градинка, група деца во изолација

А1он
Група деца и неколку вработени од градинката „Тетекс“ во Тетово се во домашна изолација, откако две воспитувачки во градинката се евидентирани како заболени од Ковид-19.
Македонија

ВИДЕО: Нова градинка за згрижување 175 деца се гради во Волково

А1он
Нова детска граника со капацитет да згрижи 175 деца поделени во осум занимални (од 0 до 6 години), се гради во Волково, општина Ѓорче Петров.
Македонија

Отворена сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 Октомври“ во Радишани

А1он
Градот Скопје и Општина Бутел изминатиов период адаптираа и опремија сензорна соба за деца со атипичен развој во градинката „11 Октомври“, работна единица „Ташко Караџа“
Регион

Во Хрватска заразено дете во градинка од коронавирус, другите деца во самоизолација

А1он
Информативната служба на Градот Загреб соопшти дека од коронавирус е заразено едно дете во градинка во хрватскиот главен град. Градинката ќе биде затворена 14 дена,
Македонија

Шкријељ: Градинка за 120 деца во Ресен, децата ни се врвен приоритет

А1он
Ресен добива градинка за 120 деца. Вкупната вредност на зафатот е 22,4 милиони денари, во кои Министерството за труд и социјална политика учествува со 20,8
Македонија

Шкријељ во увид на градинка во Конче: Инвестираме во раниот детски развој, некои населени места за прв пат добиваат градинки

А1он
Дополнителната заменик министерка за труд и социјална политика Санела Шкријељ денеска беше во увид на градежните работи на новата градинка во Општина Конче којашто е
Македонија

Три деца и воспитувачка заразени со бактеријата мрса во градинка во Кисела Вода

Бактеријата мрса, која е отпорна на антибиотици, била пронајдена кај три дечиња и кај воспитувачка во градинката „Весели цветови“ во населбата Кисела Вода. Родителите се