pehcevo

Македонија

Кривична пријава за дилер од Пехчево

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистичи работи Берово поднесе кривична пријава против Б.К.(29) од Пехчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и
Македонија

Општина Пехчево нема да троши средства за нови новогодишни реквизити

А1он
Во Пехчево пари за нови новогодишни реквизити нема да се трошат, а Новогодишното украсување ќе се реализира со украсите од претходните години. Новогодишното украсување, како
Македонија

Шахпаска: Ја повикувам локалната власт да се вклучи во обезбедување на услугата помош и нега во домот на стари лица

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, го посети Здружението на пензионери во Општина Пехчево, каде разговараше за прашања во доменот на висината на
Македонија

18-годишна девојка загина во сообраќајна несреќа кај Куманово

А1он
Осумнаесетгодишна девојка загина, а две лице се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера во близина на наплатната станица „Романовце“ Кумановско, соопшти денеска
Македонија

Локализиран пожарот кај Пасјак, во пехчевско проширување на огнената стихија

А1он
Локализиран пожарот кај маалото Пасјак во делчевското село Нов Истевник од каде на 2 август започна и серијата пожари кои зафатија повеќе населени места во
Македонија

Гори на повеќе локации, пожарот во Пехчево се шири кон селата Робово, Умлена и Чифлик

А1он
Голем дел од пожарите во државата се уште се активни. Пожарот кај селото Девич во охридскиот регион е ставен под контрола, а во Пехчево уште
Македонија

Пожарот во пехчевско се прошири кон патот Делчево – Пехчево, сообраќајот е во прекин

А1он
Пожарот во пехчевско се прошири кон патот Делчево – Пехчево и зафати дел од блиската шума во атарот на селото Црник. Поради новонастанатата ситуација повторно
Македонија

Пожарите во земјава не стивнуваат, најсериозна е состојбата вo Македонски Брод, Пехчево и во Делчево

А1он
Пожарите не стивнуваат. Во нивното локализирање и гасење се ангажирани сите расположливи капацитети – на локалните самоуправи, Центарот за управување со кризи, војската, полицијата и
Македонија

Противпожарни возила од Бугарија се вклучуваат во гаснење на пожарите во Пехчевско

А1он
Помошта која што беше најавена од Бугарија од пет противпожарни возила пристигна на критичното подрачје зафатено со пожар кај маалото Пасјак во село Нов Истевник.