pehcevo

Македонија

Во прекин сообраќајот на патот Берово – Виница, поради невремето критично на влезот во Смојмирово

А1он
Поради невремето кое ја зафати Малешевијата во прекин сообраќајот на регионалниот патен правец Берово – Виница. Причина за прекинот е надојдена вода од Колачински поток,
Македонија

Кривична пријава за дилер од Пехчево

А1он
Надворешната канцеларија за криминалистичи работи Берово поднесе кривична пријава против Б.К.(29) од Пехчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и
Македонија

Општина Пехчево нема да троши средства за нови новогодишни реквизити

А1он
Во Пехчево пари за нови новогодишни реквизити нема да се трошат, а Новогодишното украсување ќе се реализира со украсите од претходните години. Новогодишното украсување, како
Македонија

Шахпаска: Ја повикувам локалната власт да се вклучи во обезбедување на услугата помош и нега во домот на стари лица

А1он
Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, го посети Здружението на пензионери во Општина Пехчево, каде разговараше за прашања во доменот на висината на
Македонија

18-годишна девојка загина во сообраќајна несреќа кај Куманово

А1он
Осумнаесетгодишна девојка загина, а две лице се повредени во тешка сообраќајна несреќа што се случи вчера во близина на наплатната станица „Романовце“ Кумановско, соопшти денеска
Македонија

Локализиран пожарот кај Пасјак, во пехчевско проширување на огнената стихија

А1он
Локализиран пожарот кај маалото Пасјак во делчевското село Нов Истевник од каде на 2 август започна и серијата пожари кои зафатија повеќе населени места во
Македонија

Гори на повеќе локации, пожарот во Пехчево се шири кон селата Робово, Умлена и Чифлик

А1он
Голем дел од пожарите во државата се уште се активни. Пожарот кај селото Девич во охридскиот регион е ставен под контрола, а во Пехчево уште
Македонија

Пожарот во пехчевско се прошири кон патот Делчево – Пехчево, сообраќајот е во прекин

А1он
Пожарот во пехчевско се прошири кон патот Делчево – Пехчево и зафати дел од блиската шума во атарот на селото Црник. Поради новонастанатата ситуација повторно