frizura

Свет

Тврдења за израелски воздушен напад врз воена база на територија на Сирија

А1он
Сириски бунтовници и претставник на САД тврдат дека Израел извршил нов напад врз сириска воена база, но израелската Влада одби да го потврди тоа. Според американски претставник,