doping

Спорт

Фудбалер на ЦСКА Софија допингуван играл против Македонија ЃП

А1он
Фудбалерот на ЦСКА од Софија, Георги Јакимов, паднал на допинг-тестот, соопшти клубот. Тестот на Јакимов му бил направен по натпреварот со Македонија Ѓорче Петров, одигран
Спорт

Јужнокорејски бејзбол играч допингуван преку крем за сончање

А1он
Бејзбол играчот на јужнокорејската екипа Досан Бирс, чие име не се соопштува, беше ослободен од обвинението од антидопинг властите на неговата земја, откако беше докажано
Спорт

Уште двајца руски олимписки шампиони во атлетика суспендирани поради допинг

А1он
Поранешните олимписки шампиони, руските атлетичари Андреј Силнов и Наталија Антјух, се суспендирани на четири години поради допинг, соопшти денеска Судот за спортска арбитража (CAS) со
Спорт

Коу: Секоја допинг измама на ОИ во Токио ќе биде откриена

А1он
Претседателот на Меѓународната атлетска федерација Себастијан Коу рече дека тестирањата за допинг се подобрени и предупреди оти на Олимписките игри во Токио ќе биде откриен
Спорт

Двократната европска шампионка во кревање тегови од Романија дисквалификувана осум години поради допинг

А1он
Двократната европска шампионка во кревање на тегови, Романката, Кристина Јову е суспендиран на осум години за кршење на правилата за анти-допинг, според веб-страницата на Меѓународната
Спорт

Осумгодишна суспензија за олимпискиот шампион во пливање Сун Јунг поради допинг

А1он
Осумгодишна суспензија за кинескиот олимписки шампион во пливање, Сун Јанг, е одлуката на судот за арбитража во Лозана за носителот на вкупно шест одличја од