fudbal argentina

Спорт

Тренерско деби на Маскерано на клупата на Аргентина

А1он
Поранешниот фудбалер на Барселона и Ливерпул, Ксавиер Маскерано (37) во јануари ќе седне на клупата на аргентинската репрезентација до 20 години, објави денеска Фудбалската федерација
Спорт

Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

А1он
Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси може да учествува на натпреварите против Уругвај и Бразил во квалификациите за Светското првенство 2022 година. Триесет и четиригодишниот напаѓач, кој
Спорт

(ВИДЕО) Квалификации СП 2022: Нови победи на Бразил и на Аргентина

А1он
По одиграни две третини од јужноамериканските мундијалски квалификации, Бразил речиси го обезбеди настапот на завршниот турнир идната година во Катар, откако синоќа во рамки на
Спорт

ВИДЕО: Аргентинците си заминаа од Бразил, ФИФА ќе го решава скандалот предизвикан од ковид-протоколите

А1он
По пет часа чекање на аеродромот во Сао Паоло, аргентинската фудбалска репрезентација конечно го напушти Бразил. Натпреварот од квалификациите за Светското првнество во Катар во
Спорт

Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

А1он
Репрезентацијата на Аргентина го објави составот за претстојните квалификации за СП 2022 година. На 8 октомври Аргентинците гостуваат во Еквадор, а на 13 октомври играат
Спорт

Меси може да пропушти три натпревари во Барселона поради карантин во Аргентина

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси може да пропушти три натпревари за каталонскиот тим, пренесува „Мундо Депортиво“. Триесет и тригодишниот играч може да биде повикан на
Спорт

Агуеро: Не ги разбирам оние што го критикуваат Меси за играњето во националниот тим, тој е првиот кој страда од неуспеси

А1он
Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро зборуваше за тоа како напаѓачот на Барселона, Лионел Меси доживува неуспеси во дресот на Аргентина. – Многу сме тажни
Спорт

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

А1он
Поранешниот напаѓач на репрезентацијата на Аргентина, Ернан Креспо го сподели своето мислење за играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси во националниот тим. – Неправедно
Спорт

(ВИДЕО) Бакнеж кој ја „вознемири“ цела планета: Тевез го бакна Марадона во уста

А1он
Карлос Тевез го бакна Марадона во уста пред натореварот за титулата, а откога заврши мечот тој објасни зошто го направил тоа. Пред почетокот на мечот