fudbal portugalija

Спорт

Истраги за даночни измами во португалскиот фудбал

А1он
Португалското правосудство соопшти денеска дека спроведува серија истраги против фудбалски клубови во земјата поврзани со затајување данок. Во соопштението се наведува дека 40 даночни инспектори
Спорт

Сантош ќе ја напушти португалската репрезентација доколку не се пласира на СП 2022

А1он
Фернандо Сантош проговори за можна оставка од селекторската функција на португалската репрезентација, која ќе игра во баражот за пласман на Светското првенство 2022 година. На
Спорт

Диего Коста се согласи да се пресели во Бенфика

А1он
Поранешниот напаѓач на Атлетико Мадрид и Челзи, Диего Коста, најверојатно ќе продолжи со кариера во португалскиот шампионат. Триесет и двегодишниот Шпанец дал согласност за трансфер
Спорт

Португалија: Почина млад фудбалер кој претрпе инфаркт на натпревар, четири дена се бореше за живот

А1он
Фудбалската, но и пошироката јавност во Португалија е потресена од смртта на 24-годишниот фудбалер Алекс Аполинарио, кој почина во болница, неколку дена откако претрпе инфаркт
Спорт

Роналдо никогаш нема постигнато гол против Франција, ова е неговата најлоша низа

А1он
Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо не успеа да постигне гол синоќа на натпреварот од Лигата на нации против Франција (0:1). За Роналдо ова беше шеста
Спорт

Роналдо ја прослави јубилејната, 100-та победа со репрезентацијата на Португалија

А1он
Еден од најдобрите фудбалери на светот, Кристијано Роналдо, синоќа ја забележа 100. победа со португалскиот национален тим. Португалија во пријателски натпревар ја совлада Андора со
Спорт

Роналдо ја помина границата од 100 гола за репрезентацијата на Португалија

А1он
Најдобриот португалски фудбалер, Кристијано Роналдо го постигна својот 100-ти гол за националниот тим. Тој синоќа на гостувањето во Стокхолм против Шведска (2:0) во 2. коло
Спорт

Роналдо тренира со репрезентацијата на Португалија: Среќен што се вратив

А1он
Напаѓачот Кристијано Роналдо продолжи со тренинзите со репрезентацијата на Португалија. View this post on Instagram Feliz por estar de volta! ???? A post shared by