lionel mesi

Спорт

ЕСПН: Фудбалерите на Реал Мадрид се потресени од вестите за желбата на Меси да ја напушти Барселона

А1он
Фудбалерите на Реал Мадрид емотивно реагираа на веста дека капитенот на Барселона, Лионел Меси има намера да го напушти каталонскиот клуб. Според „ЕСПН“, повикувајќи се
Спорт

Меси го престигна Раул и се најде на четвртото место по бројот на настапи во ЛШ

А1он
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси изби на 4.место според одиграни натпревари во фудбалската Лига на шампиони. Аргентинецот вечерва се најде во почетниот состав на Каталонците
Спорт

Суарез објави при какви услови Меси ќе остане во Барса до крајот на кариерата

А1он
Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез упати повик до клубот што да направи, ако сака да го задржи Лионел Меси до крајот на кариерата. Според Уругваецот,
Спорт

Ван Бастен: Кој смета дека Роналдо е подобар од Меси, не се разбира од фудбал

А1он
Поранешната ѕвезда на Ајакс, Милан и холандската репрезентација Марко ван Бастен зеде став по темата за тоа кој е подобар помеѓу Кристијано Роналдо и Лионел