inter

Спорт

Италијаската федерација сè уште не планира да го одложи натпреварот од Суперкупот меѓу Интер и Јувентус

А1он
Екипите на Интер и Јувентус се за одложување на натпреварот за Суперкупот на Италија. Двата клуба веќе испратиле заедничко барање до раководството на Серија А,
Спорт

Интер има намера да ги продолжи договорите со Мартинез, Барела и Брозовиќ

А1он
Напаѓачот на Интер, Лаутаро Мартинез, може да го продолжи договорот со клубот, објави новинарот Фабрицио Романо. Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, управата на клубот
Спорт

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

А1он
Турскиот репрезентативец Хакан Чалханоглу од денеска и официјално е нов фудбалер на Интер, потпишувајќи тригодишен договор со италијанскиот шампион. Дваесетиседумгодишниот играч за врска во Интер
Спорт

Титулата си ја посветувам на самиот себеси, вели Конте

А1он
Тренерот на Интер, Антонио Конте, денеска изјави дека шампионската титула што сезонава ја освои со „сино-црните“ е најголемо достигнување во неговата тренерска кариера. Конте претходно
Спорт

Интер „лапна“ 23,4 милиони евра од телевизиските права за освоената шампионска титула

А1он
Интер за освојувањето на шампионската титула во Италија од парите добиени од продажба на телевизиските права од натпреварите во Серија А ќе биде награден со
Спорт

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам

А1он
Голгетерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се огласи денеска по повод вчерашниот вербален конфликт со напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, демантирајќи, притоа, дека го навредувал противничкиот
Спорт

Интер очекува да потпише со Агуеро како слободен агент

А1он
Напаѓачот на Манчестер сити, Серхио Агуеро, може да ја продолжи кариера во италијанското фудбалско првенство следното лето, пренесува „Калчомеркато“. Интер е заинтересиран за услугите на