kasemiro

Спорт

Манчестер јунајтед се распрашувале за Касемиро

А1он
Манчестер јунајтед повлекле очајнички потег, покажале интерес за играчот на Реал Мадрид Касемиро. Ова го тврди еден од најдобрите новинари на „Марка“, Хозе Феликс Дијаз.