fudbal mls

Спорт

Фудбалерите на Њујорк за прв пат американски шампиони

А1он
Екипата на Њујорк сити ја освои шампионската титулата во американската фудбалска МЛС лига, откако во синоќешното финале по подобро изведување пенали го совладаа домаќинот Портланд