mls

Спорт

Фудбалерите на Њујорк за прв пат американски шампиони

А1он
Екипата на Њујорк сити ја освои шампионската титулата во американската фудбалска МЛС лига, откако во синоќешното финале по подобро изведување пенали го совладаа домаќинот Портланд
Спорт

ВИДЕО: Од стадион во Ванкувер избркани навивачки кои носеа транспарент за антифашизам и антирасизам

А1он
Две навивачки на Сиетл беа избркани од стадионот на Ванкувер, поради одбивање да го тргнат транспарентот на кој имаше пароли за антифашизам и антирасизам. Инцидентот
Македонија

МЛС иницира Владата да побара автентично толкување од Собранието за мандатите на градоначалниците и на членовите на Советите

А1он
„Министерството за локална самоуправа до Владата на Република Македонија достави Информација во врска со мандатите на градоначалниците и на членовите на Советите, во која Министерството