lionel mesi

Спорт

„Л’Екип“ контра Меси за неговите 52 лета со приватен авион за само три месеци

А1он
Приватниот авион на Лионел Меси оставил во атмосферата јаглерод во само три месеци колку што просечниот Французин би го направил во 150 години, тврди спортскиот
Спорт

„Збогувањето на Меси ќе биде како она на Федерер“

А1он
Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, верува дека Лионел Меси ќе има збогување какво што неодаман имаше тениската ѕвезда Роџер Федерер. 35-годишниот Меси неодамна постигна четири
Спорт

ВИДЕО: Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

А1он
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња Лионел Меси денеска на конференција за новинари со солзи го потврди своето заминување од Барселона, откако клубот пред