lionel mesi

Спорт

(ВИДЕО) Избегната трагедија: Меси ќе настрадаше само што пристигна во Буенос Аирес

А1он
Аргентинците допатуваа во Буенос Аирес и во отворен автобус продефилираа низ улиците на градот иако по локално време е 4 часот наутро. Големата фешта се
Спорт

„Л’Екип“ контра Меси за неговите 52 лета со приватен авион за само три месеци

А1он
Приватниот авион на Лионел Меси оставил во атмосферата јаглерод во само три месеци колку што просечниот Французин би го направил во 150 години, тврди спортскиот
Спорт

„Збогувањето на Меси ќе биде како она на Федерер“

А1он
Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, верува дека Лионел Меси ќе има збогување какво што неодаман имаше тениската ѕвезда Роџер Федерер. 35-годишниот Меси неодамна постигна четири