mesi

Спорт

Бартомеу: Мора да му го обновиме договорот на Меси, Лео ми рече дека сака да ја заврши кариерата во Барса

А1он
Претседателот на Барселона, Јосеп Бартомеу, зборуваше за иднината на капитенот на тимот, Лионел Меси. – Неговиот договор истекува во 2021 година. Ние не објаснуваме такви
Спорт

Меси повеќе не е помеѓу тројцата кандидати за Златната топка во рангирањето на „Гол“

А1он
Престижниот спортски сајт „Гол“ ја ажурираше листата на десет претенденти за освојување на „Златна топка“ оваа сезона. Напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски и натаму е
Спорт

Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со широки раце и ќе му дадеме пасош

А1он
Поранешниот капитен на германската фудбалска репрезентација, Лотар Матеус ја пофали играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Според сопственикот на Златната топка од 1990 година,
Спорт

Чилаверт: Меси е подобар од Марадона затоа што освои многу повеќе

А1он
Легендарниот парагвајски голман Хозе Луис Чилаверт го коментираше прашањето: кој е подобар фудбалер – актуелната sвезда на Аргентина, Лионел Меси, или поранешната – Диего Марадона.
Спорт

Без Роналдо можеме, но без Меси не – вели првиот човек на шпанската Примера

А1он
Претседателот на Ла Лига, Хавиер Тебас, не смета дека трансферот на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус влијаело на шпанскиот шампионат, но вели дека
Спорт

Барселона му нуди на Меси поголема плата и тригодишен договор

А1он
Шпанскиот весник „Мундо Депортиво“ објави дел од деталите од предложениот нов договор за Лионел Меси во Барселона, според кој Аргентинецот ќе остане на „Камп Ноу“