real madrid

Спорт

Реал Мадрид го продолжи договорот со Бензема до 2023 година

А1он
Напаѓачот на Реал, Карим Бензема го продолжи договорот со мадридскиот клуб, објавено е на официјалната веб-страница на „кралевите“. Новиот договор со 33-годишниот Французин е со
Спорт

Новинарот го уценувал Перез, барал 10 милиони евра за да ги уништи аудио-снимките

А1он
Новинарот Хозе Антонио Абелана пред десет години го уценувал претседателот на Реал Мадрид со објавување на аудиозаписи каде, Флорентино Перез ги критикува Икер Касилјас, Кристијано
Спорт

Марсело за именување за капитен на Реал: Тоа е остварување на сонот

А1он
Новиот капитен на Реал Мадрид, Марсело, ги сподели своите впечатоци по добивањето на капитенската лента. Триесет и тригодишниот Бразилец игра за клубот од Мадрид од
Спорт

По 16 години Рамос денеска заминува од Реал Мадрид

А1он
Долгогодишниот капитен на Реал Мадрид, Серхио Рамос, заминува од клубот по 16 години минати во шпанскиот фудбалски гигант. Информацијата синоќа ја потврди Реал, прецизирајќи оти
Спорт

Реал: Му благодариме на Зидан за посветеноста кон нашиот клуб

А1он
Зинедин Зидан се повлекува од функцијата главен тренер на Реал Мадрид, објавено е на клупската веб-страница на „кралевите“. – Зинедин Зидан одлучи да го напушти