liverpul

Спорт

Арсенал го освои Суперкупот на ФА победувајќи го Ливерпул на пенали

А1он
Екипата на Арсенал е освојувач на Суперкупот на Англија, откако денес на „Вембли“ во Лондон го победи Ливерпул на пенали со 5:4. Освојувачот на Купот
Спорт

Фудбалер на Ливерпул заразен со коронавирус за време на подготовките во Австрија

А1он
Во редовите на англискиот шампион Ливерпул, кој во моментов се подготвува во Залфелден, Австрија, еден член бил тестиран позитивно за коронавирус. Не се знае дали
Спорт

Барселона ќе мора да му плати на Ливерпул пет милиони евра, доколку Кутињо ја освои ЛШ

А1он
Германскиот шампион Баерн Минхен го декласира тимот на Кике Сетиен, кој најверојатно ќе биде отпуштен од работа, а Барселона ќе доживее трансформација. Барса потроши 1,07
Спорт

Ливерпул ги замоли фановите да не се собираат пред „Енфилд“ за доделувањето на титулата

А1он
Фудбалскиот клуб Ливерпул се приклучи на апелот на полицијата и градските власти и ги замоли своите фанови да го следат доделувањето на шампионскиот трофеј во
Спорт

Ливерпул ремизира на првиот натпревар по паузата поради коронавирусот

А1он
Евертон и Ливерпул вечерва на „Гудисон парк“ одиграа нерешено 0:0 во натпреварот од 30. коло од првенството на Англија. Градското дерби беше прв дуел за
Свет

ВИДЕО: Познатата улица „Пени Лејн“ во Ливерпул може да биде преименувана поради наводна поврзаност со расизам

А1он
„Penny Lane“ (Пени Лејн), една од најпознатите улици во Ливерпул која постигна светска слава по создавањето на истоимената песна од страна на легендарната британска група