salah

Спорт

Салах преговара за нов договор и неделна плата од 360.000 евра

А1он
Египетскиот репрезентативец и напаѓач на премиерлигашот Ливерпул, Мохамед Салах, изјави денеска дека не бара ништо „посебно“ во преговорите за продолжување на соработката со клубот со
Спорт

Салах играч на месецот во Премиер лигата

А1он
Египетскиот напаѓач во редовите на Ливерпул, Мохамед Салах, е прогласен за играч на месец октомври во Премиер лигата. Салах минатиот месец постигна пет голови, вклучувајќи
Спорт

Салах бара годишна плата од 22 милиони евра за нов договор со Ливерпул

А1он
Египетскиот напаѓач Мохамед Салах (29) има важечки договор со премиерлигашот Ливерпул до јуни 2023 година, но клубот од „Енфилд“ настојува час поскоро да потпише продолжување
Спорт

Салах сака да добива 500.000 фунти неделно во Ливерпул според новиот договор

А1он
Египетскиот фудбалер Мохамед Салах ги кажа своите барања за да го продолжи договорот со Ливерпул. Салах сака да добива 500.000 фунти неделно според новиот договор,
Спорт

Салах: Роналдо е најдобриот играч во историјата на Реал, тие го донесоа Азар, но тој нема среќа

А1он
Играчот за врска на Ливерпул, Мохамед Салах, зборуваше за Реал Мадрид, ривалот на „црвените“ во четвртфиналето во Лигата на шампионите. – Во моментов, Реал Мадрид
Спорт

Салах донира опрема за лекување на ковид-пациенти на родното село во Египет

А1он
Напаѓачот на англискиот фудбалски првак Ливерпул, Мохамед Салах донираше кислород и друга медицинска опрема во своето родно село во египетската област Гарбија, помагајќи му на
Спорт

Мохамед Салах е позитивен на Ковид-19

А1он
Фудбалскиот сојуз на Египет денеска соопшти дека фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах, е заразен со новиот коронавирус. Според соопштението, 28-годишниот фудбалер бил позитивен на тестот,
Спорт

Роналдо, Меси, Ван Дајк и Салах, финалисти во изборот на „Глоуб Фудбал“ за наградата Играч на годината

А1он
Објавен е конечниот список на конкуренти за Играч на годината, престижен наслов што го доделува „Глобус Фудбал награди-2019“ година. Во номинацијата за „Најдобар фудбалер на