fudbal vels

Спорт

Не се договорија за бојата на дресовите, па го одложија мечот

А1он
Натпреварот помеѓу велшките премиерлигашки клубови Кардиф мет јуниверсити и Друидс, не се одигра, бидејќи тимовите не можеа да се договорат во какви дресови ќе настапат.
Спорт

Белами го напушти Кардиф по обвинувањата дека малтретирал млад фудбалер

А1он
Крег Белами, тренер на тимот до 18 години во академијата на Кардиф Сити, ја напушти функцијата поради обвинение дека малтретиран млад фудбалер. Поранешниот велшки репрезентативец