dete

Македонија

Тетовската полиција истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

А1он
Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на
Македонија

Приведен тетовецот кој на Тикток се пофали со видео на кое му помага на дете да пука со пиштол

А1он
Полицијата го идентифкувала и го привела едното од двете лица кои се појавија на видеото на Тикток на кое на мало дете му помагаа да
Македонија

Видео на Тикток: Двајца мажи му помагаат на дете да пука со пиштол

А1он
Контроверзно видео на кое се гледа како двајца возрасни мажи му помагаат да пука со пиштол на мало детенце се појави на Тикток. На видеото
Свет

ВИДЕО: Полицајци во САД му ставаат лисици на осумгодишно дете и го апсат

А1он
Снимка од официјална полициска камера која се носи на телото, на која се гледа како двајца полицајци апсат осумгодишно дете во градот Ки Вест на
Македонија

Лекарка во Тиквешко пријавила сомнеж за полов напад врз шестгодишно дете

А1он
Докторка пријавила сомнеж за извршен полов напад врз шестгодишно дете во Тиквешко, а властите заради заштита на детето, не соопштуваат за која општина станува збор.
Македонија

Почина седумгодишно дете во Велес, телото е предадено на обдукција

А1он
Седумгодишно дете без знаци на живот било донесено вчера во болницата во Велес. Лекарите се обиделе да го реанимираат, но безуспешно. Случајот го потврди портпаролот
Македонија

Шестгодишно дете почина по пад од трактор во Делчево

А1он
При пад од трактор, во делчевската населба Таушанско маало почина 6 годишно дете. Екипа на Итната медицинска помош интервенирала на повик во 14 часот, при
Регион

Во Хрватска заразено дете во градинка од коронавирус, другите деца во самоизолација

А1он
Информативната служба на Градот Загреб соопшти дека од коронавирус е заразено едно дете во градинка во хрватскиот главен град. Градинката ќе биде затворена 14 дена,