isceznato lice

Македонија

Уште 50 полицајци во потрагата по исчезнатото лице од село Теново, Општина Брвеница

А1он
ЦУК Тетово и денеска спроведува активности за потрага по исчезнатото лице од село Теново, Општина Брвеница, кое за исчезнато беше пријавено во неделата. Како што
Македонија

По исчезнатиот Петар од денес трага и Дирекцијата за заштита и спасување

По три дена, во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски се приклучија седуммина припадници на Дирекцијата за заштита и спасување. Од Дирекцијата известија дека ангажирале четворица
Македонија

Околу 100 доброволци, 102 полицајци, хеликоптер, дронови и кучиња го бараат исчезнатиот Петар во мариовско

Маја Илиевска-Пачемска
Доброволци не само од локално население туку од различни градови од државава се вклучиле во потрагата по десетгодишниот Петар Џобоски откако неговиот татко во петокот
Македонија

МВР: Се злоупотребуваат стари случаи со исчезнати лица за да се шири страв кај граѓаните

А1он
Министерството за внатрешни работи ги демантира информациите што вчера и денеска се споделуваат на социјалните мрежи дека е исчезнат Лука Божиновски. – Се злоупотребува случај