pula

Регион

Трагедија во Истра: Почина петгодишно девојче од Чешка, се истражува причината за смртта

А1он
Денеска во истарската полиција е пријавено од итната медицинска помош дека на дете во Медулин му е потребна лекарска помош. И покрај напорите на здравствените
Регион

Мистеријата за авионот што се урна во Пула: „Ова веќе не е случај за полицијата, туку за ФБИ“

А1он
Во падот на ултралесен авион во Пула на 31 март загинаа две лица со германско државјанство, а леталото е од типот Flight Design CTSW со
Регион

ВИДЕО: Објавена снимка од местото на падот на авионот во Пула

А1он
Хрватските медиуми објавија видео од местото каде се урна спортскиот авион во кој загинаа сопружници од Германија. Авионот од брендот Virus SW Pipistrel се урна
Магазин

ВИДЕО: Градоначалникот во Пула снимен како се весели на музика на „народњаците“ кои ги забрани во градот

А1он
Градоначалникот на Пула, Филип Зоричиќ, кој го привлече вниманието на регионот поради забраната за настап на српски пејачи во тој град, е снимен во кафеана
Магазин

По забраната за концертот, во клубовите во Пула ечат српските народњаци

А1он
И покрај забраната на градоначалникот да се одржи концертот со фолк музика на 25 март во куќата на спортот на Пула, српските песни се слушаат
Македонија

Македонска државјанка во Пула си го заборавила детето во прегреан автомобил

А1он
Хрватската полиција во Пула спасила дете кое останало само во прегреан автомобил на државјанка на Македонија, при пеколни температури кои ја зафатиле земјата. Детето било
Регион

ВИДЕО: Пожарот во Пула е под контрола, спасени се станбените објекти

А1он
Пожарот кој попладнево го зафати предградието на Пула е ставен под контрола, а не ги зафатил куќите, туку неколку помошни објеки објавија надлежните, а пренесуваат
Регион

ВИДЕО: Голем пожар во Пула, изгореа повеќе куќи, половина град е без струја

А1он
Голем пожар ја зафати Пула. Според информациите на хрватските медиуми изгорени се повеќе куќи, а поголем дел од градот е без електрична енергија откако пожарот
Регион

ВИДЕО: Двојно убиство ја потресе Хрватска, син си ги убил родителите, ги оставил телата во гаража 20 часа

А1он
Полицијата во Пула вчера пронајде две тела, а приведено е приведен е синот на убиените сопружници кој е осомничен дека го извел двојното убиство. Телата