braniteli

Македонија

Игор Димески: Левица ќе направи сè, за да се институционализираат барањата на бранителите од 2001

А1он
Носителот на листата со кандидати на Левица за ИЕ6 Игор Димески денеска имаше средба со бранителите од 2001 година. -Левица ќе направи сè да се
Македонија

Тошковски ги посети семејствата на загинатите бранители кои престојуваат во одмoралиштето на МВР во Пониква

А1он
Денеска (10.02.2024г.) министерот за внатрешни работи Панче Тошковски беше во посета на зимското одмoралиште на МВР во Пониква каде што во овој период се сместени
Македонија

Ангелов: Со Предлог законот за бранители да се обесштетат семејствата на загинатите бранители

А1он
Претседателот на „Достоинство” Стојанче Ангелов денеска до Собранието достави Предлог закон за измена и дополнување на постоечкиот Закон за бранители, со кој треба да се
Македонија

Банкината им е споменик на загинатите крај Карпалак и по 22 години: Петровска ќе бара дозвола од Желино да постави спомениик

Орце Костов
Министерката за одбрана Славјанка Петровска и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал потполковник Васко Ѓурчиновски ја предводеа делегацијата од Министерството за одбрана и Армијата која
Македонија

Заев: Поддршка за семејствата на загинатите бранители

А1он
Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска оствари средба со Владо Стојанов, претседател на здружението
Македонија

Ангелов: Лажниот патриотизам на Никола Груевски

А1он
„Ги тужеше ранетите македонски бранители да ги вратат крвавите пари земени како отштета затоа што изгубиле дел од своето тело, изгубиле дел од своето здравје,
Македонија

(ВИДЕО) Ангелов: Иванов се заканува со армијата против граѓаните на Република Македонија

А1он
Достоинство ќе преземе иницијатива за во иднина Претседателите на Македонија да не можат да ги заплашуваат граѓаните кои не се согласуваат со политиките на власта, рече