kocani

Македонија

Истрага на МВР: Жена од Кочани е осомничена за измама, позајмувала пари и не ги враќала

А1он
МВР започна истрага за измама, дело, кое наводно го сторила жена од Кочани. Според полицијата, на 22 овој месец, во полициската станица Кочани, две жени
Македонија

Женска тепачка во болницата во Кочани

А1он
Четириесет и четиригодишната Т.Ј. од Кочани, вработена во болница нападнала неколку нејзини колешки, извести МВР. Според полицијата вработена во Општата болница во Кочани пријавила дека
Македонија

Пронајдено украденото возило на Итната помош во Кочани

А1он
Возилото на Итната медицинска помош кое беше украдено од кругот на болницата во Кочани е пронајдено утрово на улица информира Министерството за внатрешни работи. –