tepacka

Магазин

ВИДЕО: Тепачка меѓу Гробари за време на натпреварот со Дарушафак

А1он
За време на натпреварот во спортската сала Пионир настана тепачка на трибините каде беа сместени најверните навивачи на Партизан-Гробари. Неколку десетици навивачи учествуваа во тепачката,
Македонија

(ВИДЕО) Тепачка за крстот во Штип, попот смирува: „Дојди ајде, друг крст ќе ти дадам“

А1он
На социјалните мрежи беше објавено видео од фрлањето на крстот во Штип, на кое се гледа како настанува тепачка за тоа кој да го земе
Македонија

Тројца кавадарчани натепани од маж во кафеана, додека жена кршела чаши

А1он
Вчера околу 11.00 часот во полициската станица Кавадарци, А.Д.(35) од Кавадарци пријавил дека околу 02.30 часот во угостителски објект во Кавадарци, тој и М.Д. биле
Македонија

Маж од Гостивар натепан поради долг од жител на Мала Речица

А1он
Вчера околу пет часот попладне,  во Полициското одделение Чегране, С.Д.(37) од с.Корито, со живеалиште во Гостивар, пријавил дека околу 15.10 часот на локалниот пат од
Видео Македонија

(ВИДЕО) Млади со боксови и клоци натепани сред Скопје: На кого му се правиш мафијаш?

А1он
Во центарот на Скопје во близина на автобуската станица Рекорд, снимена е тепачка меѓу две групи на млади лица. Лицата најпрво разговараат меѓусебно, а еден
Видео Македонија

ВИДЕО: Тепачка на јавната презентација на ДУП-от за Трнодол

Кристијан Ландов
Жителите на Трнодол бараа поголема сала каде би можела да се одржи јавната расправа за ДУП-от кој не го одобруваат. Ова барање не беше пифатено
Македонија

Во гаража претепан Илија Тозија, ексдиректор во фирмите поврзани со Мијалков

Мери Јордановска
Триесетиедногодишниот Илија Тозија, поранешен управител во фирмите поврзани со ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, утринава околу 2,30 часот во МВР пријавил дека бил нападнат од