tepacka

Македонија

Нема обвиненија против Усеини за тепачките, Обвинителството не знае за нападот врз Илјази

Основното јавно обвинителство во Охрид сè уште нема отворено нов предмет против советникот Нефи Усеини за нападот на професорот Илјаз Илјази, кој се случи пред
Спорт

Крвава тепачка помеѓу навивачите на Вардар и Македонија ЃП

Габриела Димковиќ-Мишевска
По завршување на натпреварот од првата македонска фудбалска лига, Вардар-Македонија Ѓорче Петров кој гостите го добија со резултат од 0:2, надвор од теренот „Петар Милошоски“
Регион

ВИДЕО: Tепачка помеѓу посетителите и обезбедувањето на фестивалот во Зрче

А1он
Британските таблоиди објавија снимки од инцидент помеѓу обезбедувањето и посетителите на фестивалот за електронска музика Hideout во Зрче. Се чини, дека посетителите почнаа да фрлаат
Спорт

ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Кардиф и Барнли

А1он
Навивачите на Барнли и Кардиф жестоко се пресметаа по натпреварот помеѓу двата тима во Премиер лигата. Вознемирувачките сцени се случија по завршувањето на натпреварот помеѓу
Македонија

Двајца браќа под истрага за нанесување тешка телесна повреда

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против двајца браќа, од кои за едниот постои основано сомнение дека сторил кривично дело –