dedo mraz

Македонија

Дедо Мраз пристигна на плоштадот „Македонија“ во Скопје

А1он
Новогодишната магија на „Винтерленд“ денеска ја надополни доаѓањето на Дедо Мраз, кој меѓу насобраните деца на плоштадот „Македонија“ пристигна точно во 12 часот, и тоа
Магазин

Кошаркарите на МЗТ Скопје делеа пакетчиња на првачиња од општина Аеродром

А1он
Стотина првачиња од основното училиште „Ѓорѓија Пулевски“ во општина Аеродром, денеска посреќни ќе си заминат дома, откако на подарок добија новогодишно пакетче од сино-белиот Дедо
Магазин

На Трамп му е чудно што седумгодишник сѐ уште верува во Дедо Мраз

А1он
Американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија и годинава учествуваа на традиционалната телефонска интеракција со деца во Северноамериканската команда за воздушно-вселенска одбрана (НОРАД), па
Свет

НОРАД ќе го следи патот на Дедо Мраз, покрај делумната блокада на Владата на САД

А1он
Северноамериканската воздушно-космичка воена команда (НОРАД) ќе ја проследи маршрутата на санките на Дедо Мраз и покрај делумниот прекин на активностите на Владата на САД. Вооружените