nova godina

Магазин

Колку луѓе ја дочекаа Нова година на небото? Во моментот на пристигнување на 2024 летале 10.560 авиони

А1он
Flightradar, страница на која можете да ги следите летовите на авионите, објави колку авиони имало во воздухот низ светот во времето на новата година. With
Македонија

Ковачевски со новогодишна честитка: Среќна Нова 2024, можеме, знаеме и умееме да обезбедиме подобар живот за сите

А1он
Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски на сите граѓани им ја честита Новата 2024 година, посакувајќи им многу здравје, среќа и успех во новата година. „Во
Македонија

Нема огномет на плоштад за Нова Година, Град Скопје ќе ги донира парите

А1он
Градот Скопје заедно со Комората на музичката индустрија за пречекот на Новата 2024 година организира целодневна забава за сите герерации на градскиот плоштад во Скопје
Македонија

За празниците ќе дежурaaт поликлиниките Јане Сандански, Чаир, Ченто, Шуто Оризари, Ѓорче Петров, Драчево и Бит Пазар

А1он
За време на новогодишните празници, ЈЗУ „Здравствен дом на Скопје“ ќе се грижи за здравствената состојба на граѓаните во текот на 24 часа, потврдија за
Македонија

Ковачевски: После една две пијачки со другарите, одам дома да ја дочекам Новата година

Орце Костов
Премиерот Димитар Ковачевски, в недела на 31 декември ќе ја испочитува долгодишната традиција со другарите и ќе присуствува на денските забави во скопските кафулиња. Денес,
Македонија

Дневна програма и вечерна забава утре на празничниот базар на плоштадот „Македонија“

А1он
Во рамки на празничниот базар на плоштадот „Македонија“ за утре со почеток во 11 часот е предвидена дневна програма. Дедо Мраз ќе пристигне на плоштадот
Македонија

Галуп Интернешенел: Само петтина од Македонците очекуваат 2024 да биде подобра од 2023 година

Орце Костов
Само 20 проценти од граѓаните во земјава очекуваат 2024 година да биде подобра од 2023 (светскиот просек е 39%), 34 отсто сметаат дека ќе биде