njujork

Свет

Наставниците во Њујорк од денеска мора да бидат вакцинирани

А1он
Наставниците и училишниот персонал во Њујорк од денеска треба да се вакцинираат против Ковид-19. Претседателот на Обединетиот синдикат на наставници, Мајкл Малгру рече дека 97
Свет

Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, повредени четири лица

А1он
Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, во Њујорк. Во пукањето повредени се четири лица, кои се пренесени во болница. Полицијата соопшти
Македонија

Османи во Њујорк положи цвеќе на Меморијалниот музеј за 11-ти септември

А1он
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети
Свет

Децата во Њујорк се вратија во училиштата, наставниците ќе мора да се вакцинираат

А1он
Еден милион деца во Њујорк денеска тргнаа на училиште, што е првпат наставата да се одржува во училници од почетокот на епидемијата на коронавирусот. Во
Свет

ВИДЕО: Двегодишно дете меѓу жртвите од поплавите во Њујорк и Њу Џерси

А1он
Најмалку осум лица загинаа во поплавите, откако североисточниот дел на САД беше зафатен од поројниот дожд, последица од ураганот Ида, соопштија денеска официјални лица. Меѓу
Свет

ВИДЕО: Во Њујорк вонредна состојба, улиците и метрото под вода

А1он
Американската држава Њујорк прогласи вонредна состојба поради поплавите предизвикани од ураганот Ида. Вонредната состојба стапи во сила ноќеска. Проблем прави остаток од ураганот Ида кој